Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri, evin fiziksel özellikleri ve yaşam senaryosu göz önünde bulundurularak ev sakinlerinin can ve mal güvenliğini hırsızlık ve alan ihlaline karşı korumak üzere tesis edilen elektronik sistemlerdir.

Bu sistemler evin dış cephesine yerleştirilen ışıklı ve alarm durumunda flaşlı/sesli uyarı veren sireni sayesinde evin korunduğunu göstererek yüksek oranda caydırıcılık da sağlar.

Ev hırsız alarm sistemleri üç farklı şekilde tasarlanabilir.  Kablolu, Kablosuz ve hibrid olarak tasarlanabilecek bu sistemler evin fiziksel koşulları, bütçe ve kullanıcıların tercihine göre belirlenir.

Sistem Ana Bileşenleri ;  Kontrol Paneli, Şifre Cihazı, Harici Siren, Akü, Trafo, Kablo

Sistem Uç Birimleri ; Manyetik Kontak, Hareket Dedektörü, Cam Kırılma Dedektörü, Darbe Dedektörü

 Hırsız Alarm Sistemleri uç birimlerinden manyetik kontaklar hiçbir şekilde hareketinizden etkilenmez. Siz evinizde iken kapı ve pencerelerde kullanılan manyetik kontaklar aktif kullanılabilir. Gece kurulumlarında bulunduğunuz mahal dışındaki (Örneğin, alt ve üst katlar, kullanım dışı odalar) hareket dedektörlerini de aktif edebilirsiniz. Diğer bir söylemle bunulduğunuz alanı devre dışı bırakarak bölgesel kurulumlar yapabilirsiniz. Yaşam senaryonuzdaki gerekliliklere göre bölgesel kurma seçenekleri kalıcı veya geçici şekilde programlanabilir.

Hırsız Alarm Sistemlerinde bütün uç birimler sabotaja karşı korumalıdır. Uç birimlerin veya enerji kablolarının sabote edilmesi, harici siren ve uç birimlere müdahale edilmesi halinde alarm sistemi bu durumu bir alarma dönüştürerek çevreyi yüksek sesle uyarır. Aynı zamanda Alarm İzleme Merkezi aboneleri için durumu bölgenin kolluk kuvvetlerine (Polis/Jandarma) ve sistem yetkilisine bildirir.

Uzak İzleme

Hırsız Alarm Sistemleri hızla yayılan internet sistemi sayesinden mobil cihazlarımızdan da yönetilmektedir.